Biškopība- bizness vai dārgs hobijs?
Biškopība, kā hobijs manuprāt ir lieliski piemērota cilvēkiem kam patītk miers un harmonija ar dabu. Viss šis process lielākoties ir pakļauts laikapstāķliem un dažādiem notikumiem dabā. Ir lietas ko pat pieredzējušākie biškopji nespēj ietekmēt un nākas vien apbruņoties ar pacietību un izpratni par to kas notiek. Bet lai arī, kā noritētu sezona, darbs pie bitēm vienmēr sniedz gandarijumu. Pat ja neizdodas sasniegt iecerētos rezultātus, vienmēr esi iemācijies ko jaunu.
Lai sāktu nodarboties ar biškopību hobija līmenī neko daudz nevajag, galvenais lai nav smaga reakcija uz bišu dzēlieniem. Lai gan daudzi apgalvo, ka bišu dzēlieni ir organismam veselīgi, tomēr atļaušos teikt, ka nevajag pārspīlēt un speciāli neradīt apstākļus, kuros tiksi sadzelts. Visiem cilvēkiem ir savi limiti, arī es to sapratu tikai pēc nopietnām veselības problēmām, tiesa gan 100% netika apstiprināta bišu vaina šajā gadijumā, bet kā varbūtība tomēr palika. Tādēļ vēlams lietot aizsargaprīkojumu, vismaz biškopju cepuri. Pirms sāc praktiski darboties pie bitēm iesaku palasīt kādu literatūru vai arī paskatīties videomateriālus par šo tēmu.
Vai tas ir dārgi?
Iespējams. Bet viss atkarīgs no tavām spējām un gribasspēka. Principā visu nepieciešamo šai brīnišķīgajai nodarbei var izgatavot ar savām rokām, vajadzīgi būs daži instrumenti un ideālā gadijumā galdnieka zināšanas. Var arī visu iegādāties jau gatavu, tirgū ir plašs piedāvājums, gan ar vajadzīgām, gan arī ar pilnīgi bezjēdzīgām lietām un piederumiem kas attiecas uz biškopību. Tāpēc pirms kautko pērc padomā divreiz, kā tu šo lietu izmantosi un vai nav labākas alternatīvas.
Bizness vai Latviskāk- uzņēmējdarbība.
Ideālā gadijumā tas ir tas pats hobijs, tikai ar mērķi gūt ienākumus un spēt konkurēt tirgū. Daudziem šķiet, ka ražojot medu un citus bišu produktus var labi pelnīt. Uz šo apgalvojumu nespēšu sniegt viennozīmīgu atbildi, manuprāt labi pelnīt var ar visu, tikai nepieciešama neatlaidīga darbība, laba izdoma, spēja apzināties savas kļūdas un nepārtraukta attīstība. Jāsaprot, ka nekas nenāk uzreiz, labiem rezultātiem vajadzīga pieredze, kas gūta praktiski darbojoties. Mans ieteikums būtu nesākt uzreiz ar grandioziem apjomiem un milzu projektiem. Labāk ļaut visam notikt pakāpeniski un pārdomāti.
Autors: Māris Sanders- Purmaļu Drava.